Ako zmeniť prácu po štyridsiatke

Ak chcete zmeniť svoj sen o zmene kariéry vo veku 40 rokov na skutočnosť, tu sú naše praktické rady

Kariérne ciele sú súborom cieľov, ktoré chcete dosiahnuť a ktoré súvisia s vaším profesionálnym životom. Niektoré kariérne ciele môžu byť krátkodobé, napríklad stanovenie dátumu, kedy chcete dať výpoveď zo svojej súčasnej práce. A niektoré budú dlhodobejšie, napríklad pri rozhodnutí, že sa chcete presunúť na manažérsku alebo vedúcu pozíciu.

Je nevyhnutné, aby ste si stanovili kariérne ciele a sledovať vhodné pracovné ponuky, pretože vás udržia sústredených a na správnej ceste a tiež vám pomôžu zostať motivovaní k dosiahnutiu vášho konečného cieľa začať novú kariéru vo veku 40 rokov.

Preskúmajte pracovné miesta, ktoré vás zaujímajú

Keď sa rozhodnete, do ktorého odvetvia sa chcete presunúť, urobte si užší zoznam pracovných miest v tomto odvetví, ktoré vás najviac zaujímajú. Inzercia práce ponúka pracovných miest a skúma, čo každá práca zahŕňa, jej kariérny postup a zručnosti a kvalifikácie potrebné na vykonávanie tejto práce.

Získajte kvalifikáciu alebo akreditáciu

Môže sa stať, že kariéra, na ktorú chcete prejsť vo veku 40 rokov, vyžaduje, aby ste mali špecifickú kvalifikáciu alebo akreditáciu. Často je to tak, ak chcete pracovať v školstve alebo zdravotníctve.

Ak sa od vás vyžaduje konkrétna certifikácia, venujte čas tomu, aby ste pochopili, aké možnosti štúdia sú k dispozícii. Máme k dispozícii tisíce kurzov , z ktorých si môžete vybrať, takže bez ohľadu na to, čo chcete robiť alebo ako chcete študovať, môžete nájsť ten, ktorý je pre vás ten pravý.

Obnovte svoj životopis

Kariérna zmena vo veku 40 rokov je ideálny čas na obnovenie životopisu . prečo? Váš aktuálny životopis ho už nemusí obmedzovať, pretože pokrýva to, čo ste doteraz robili, ale nie smer, ktorým sa chcete pri svojej novej kariére uberať.

Váš obnovený životopis musí obsahovať silné osobné vyhlásenie , ktoré podrobne popisuje vašu túžbu pracovať v tomto sektore. Mala by sa tiež zamerať na zručnosti, ktoré môžete do tejto úlohy priniesť, s príkladmi, ktoré demonštrujú, aký prínos mali tieto zručnosti pre predchádzajúcich zamestnávateľov.

Welcome to Primabyvanie.sk, where words come alive and stories unfold! We are not just a company; we are a passionate team of wordsmiths dedicated to bringing your ideas to life through the art of blogging.

Newsletter