3 ZNAKY, ŽE JE POTREBNÉ VYMENIŤ MATRAC NA POSTELI

Každý chce počas noci spať čo najlepšie, preto väčšina ľudí venuje posteli väčšiu pozornosť, od matraca, ktorý používa, až po posteľnú bielizeň. Ak aj vy patríte k tým typom ľudí, ktorí si radšej pohodlne oddýchnu, stačí, ak sa pozriete na to, či netreba vymeniť posteľný matrac, ktorý vám ponúka každodennú oporu. Tu sú 3 signály, že musíte vymeniť matrac na posteli!

Kúpili ste ho pred viac ako 5 rokmi

Špecialisti na somnológiu tvrdia, že posteľný matrac je účinný, pokiaľ sa používa v priebehu niekoľkých rokov, a že jeho odolnosť sa s pribúdajúcim časom znižuje. Ak teda viete, že od zakúpenia matraca ubehlo viac ako 5 rokov, môžete pomýšľať aj na kúpu nového, rovnako dobre. Matrace nie sú navrhnuté tak, aby vydržali celý život a nadmerné opotrebovanie povedie k rýchlej degradácii produktu. Dbajte na to, aby ste si vybrali vysoko kvalitný produkt, rovnako ako modely v našom internetovom obchode, a investujte do toho, čo je pre váš spánok najlepšie!

Máte bolesti chrbta

Matrac je mimoriadne dôležitý pre polohu pri spánku, najmä ak vezmeme do úvahy, že celá chrbtica musí byť v zdravej polohe, aby sa znížilo riziko vzniku problémov v driekovej alebo krčnej oblasti. Z tohto dôvodu si môžete pomyslieť na matrac z pamäťovej peny alebo ortopedický, aby ste sa viac starali o zdravie svojho chrbta. Bez ohľadu na polohu, ktorú počas spánku máte, tento aspekt netreba zanedbávať, aby ste si vy aj tí, s ktorými spíte, užili oddych ako z knihy.

Zobudíš sa stuhnutý 

Alším potrebujem, naozaj potrebujete vymeniť matrac na posteli, je tučný, že po chvíli sa môžete zobudiť zaseknutý vo všetkých zápästiach. potrebujete sa, že každý matrac testojete samostatne, aby ste vedeli, čo vaše telo potrebuje. Majte na pamäti, že veľmi pevný matrac nie je vždy tým najlepším riešením, ale musíte nájsť ten správny model v závislosti od vašich potrieb. Starajte sa o zdravie svojho chrbta a buďte si istí, že aj vaše telo sa vám časom poďakuje, že ste mu dali presne to, čo potrebuje. 

Existujú aj iné dôvody, ktoré môžu naznačovať, že musíte vymeniť posteľný matrac, ktorý máte v spálni. Ak máte napríklad nespavosť, počas spánku sa otáčate na druhú stranu, zhoršuje sa astma, alergie alebo máte pocit, že jedna časť postele je nižšia ako ostatné, určite musíte urobiť nejaké zmeny.

Investujte do kvalitných produktov na našej stránke a nebudete sklamaní z ponuky! Uistite sa, že sa každú noc dobre vyspíte a každý nový deň bude plný energie a pozitivity! 

Welcome to Primabyvanie.sk, where words come alive and stories unfold! We are not just a company; we are a passionate team of wordsmiths dedicated to bringing your ideas to life through the art of blogging.

Newsletter