Aká je najlepšia poloha na spanie?

Tri hlavné polohy na spanie

Medzi ľuďmi existujú tri polohy spánku: na bruchu, na chrbte a na boku. Ale ktorá poloha na spanie je teraz najlepšia a ktorá poloha môže z dlhodobého hľadiska spôsobiť sťažnosti? Pozrime sa bližšie na všetky tri postoje.

Spanie na bruchu

Veľa ľudí spí na bruchu, no podľa odborníkov to nie je dobrá poloha pri spánku. Keď spíte na bruchu, automaticky zakláňate hlavu. Ak spíte v tejto polohe celú noc, môžete sa ráno zobudiť s veľkou bolesťou v krku. Okrem toho to môže nakoniec viesť k chronickým problémom krku. Radi spíte na bruchu? Potom nezaškodí vyskúšať inú polohu spánku.

Spanie na boku

Spánok na boku je najobľúbenejšou spánkovou polohou a to nie je prekvapujúce, pretože väčšina ľudí počas spánku leží vo fetálnej polohe (ležiac ​​na boku s kolenami pritiahnutými k hrudníku). Zdravý je aj spánok na boku, pretože vás tak rýchlo nebolí krk a v tejto polohe odstránite viac toxínov. Okrem toho spiaci na boku často v noci dobre spia.

Niekoľko nevýhod spánku na boku: vždy trpíte pažou (v skutočnosti tou spiacou pažou), ktorá vám prekáža, časom sa vám na tvári pribúda vrások a táto poloha vytvára dodatočný tlak na ramená, čo na drahé počasie môže spôsobiť sťažnosti na ramená. Uistite sa teda, že máte vankúš, ktorý vám dobre podopiera hlavu a ramená!

Tehotné ženy by tiež mali ležať na boku – najmä na ľavom – pretože tak máte najlepšie prekrvenie a to je pre bábätko dôležité. Spánok na boku je preto najlepšou polohou na spánok počas tehotenstva.

Spanie na chrbte

Spánok na chrbte je podľa odborníkov vo všeobecnosti najlepšou polohou pri spánku, pretože v tejto polohe najmenej zaťažujete stavce a teda ležíte najviac uvoľnene. Uistite sa, že máte dobrý vankúš, ktorý vám podopiera hlavu a ramená, inak budete stále dostávať sťažnosti. Spanie na chrbte je navyše dobré, aby ste predišli tvorbe vrások – ušetríte tak nejaký drahý krém proti vráskam!

Tí, ktorí by nemali ležať na chrbte, sú chrápači. Spanie na chrbte chrápanie zhoršuje a to nie je pre partnera vedľa vás práve žiaduce (ruky vo vzduchu!). V takom prípade sa skúste naučiť inú polohu spánku.

Welcome to Primabyvanie.sk, where words come alive and stories unfold! We are not just a company; we are a passionate team of wordsmiths dedicated to bringing your ideas to life through the art of blogging.

Newsletter