Ako umiestniť koberec do obývačky

Dobrý koberec dokáže obývačku naozaj pekne spojiť. Dodáva miestu teplo a určitý charakter a udáva základný tón celého miesta. Ale výber správneho koberca pre vašu obývačku môže byť odstrašujúcou vyhliadkou, najmä ak si vyberáte medzi kobercami, ktoré sú relatívne drahé.

Ďalším aspektom úspešného začlenenia koberca do miestnosti je jeho umiestnenie. Ako umiestniť koberec do obývačky, aby pôsobil prirodzenejšie?

Úloha koberca môže byť dôležitejšia, než si myslíte. Dodáva obývačke teplo a útulnosť a robí aj to najsterilnejšie prostredie o niečo prívetivejším. Koberec navyše môže dodať miestnosti farebnosť, urobiť miestnosť viac tónovanou a rozdeliť väčšie priestory. Preto umiestnenie koberca zohráva dôležitú úlohu.

Či už chcete urobiť vyhlásenie alebo len trochu zahriať svoju obývačku, vedieť, ako umiestniť koberec do obývačky, môže byť ťažké. To je to, na čo sa pozrieme v tomto článku.

Umiestnenie koberca: Pravidlá

Existuje niekoľko základných pravidiel, ktoré by ste sa mali vždy snažiť dodržiavať, pokiaľ ide o koberce. Často môžu byť rozdielom medzi rozložením, ktoré je v poriadku, a rozložením, ktoré sa zdá byť trochu mimo. V niektorých prípadoch je niečo vypnuté a nemôžete na to konkrétne položiť prst.

Ukazuje sa, že usporiadanie obývacej izby môže byť rovnako dôležité ako dizajn. Koberec by mal byť spojovacím prvkom medzi dekorom a usporiadaním obývacej izby. Umožňuje, aby výzdoba dávala zmysel.

Všetko to teda začína v prvom rade výberom toho správneho koberca. Na farbe a materiáloch záleží, no príliš často zabúdame na veľkosť a tvar koberca. Dobrý koberec oživí celú obývačku a zároveň dokáže ukázať svoju vlastnú krásu.

Kde začať?

Prvým a najzrejmejším krokom je vykonať merania miestnosti. Týmto spôsobom sa budete môcť rozhodnúť, aký druh koberca si vyberiete.

Potom sa budete chcieť rozhodnúť pre niektoré štylistické možnosti. Chcete vzorovaný koberec alebo jednofarebný koberec? Otázna je aj materiál koberca, ako aj jeho kvality. Budete si na ňu chcieť sadnúť, alebo ju chcete mať prikrytú stolom?

Získanie rovnováhy je prvým krokom, a preto na umiestnení veľmi záleží. Veľkosť koberca by mala dopĺňať veľkosť zariadenia, vďaka čomu bude celé miesto vyváženejšie.

A teraz k pravidlám…

Toto je najobľúbenejší typ nastavenia číslo jedna, pokiaľ ide o koberce v obývacích izbách. Zvyčajne položíme dve nohy pohovky na koberec, zatiaľ čo ďalšie dve sedia mimo koberca. Dotvára dekor a zároveň mu dodáva zmysel pre proporcie.

Tento príklad dekorácie bude fungovať vo väčšine situácií; spojí kusy nábytku a zároveň dodá miestnosti zmysel pre proporcie.

Pravidlo č. 2: Niektoré predné nohy na koberci

Toto je hybrid dvoch prístupov: niektoré nohy pohoviek sa ocitnú na koberci, zatiaľ čo iné budú mimo koberca. V tomto prípade tento prístup funguje lepšie ako mať len predné nohy na koberci, pretože sa lepšie spája s miestnosťou a vytvára lepší pocit proporcionality.

Pravidlo č. 3: Všetky nohy na koberci
Ako umiestniť koberec do obývačky, aby miesto vyzeralo úžasneZdroj obrázkov:

Teraz je tento typ dizajnu vyrobený špeciálne pre tých, ktorí majú vo svojich obývačkách väčšie koberce. Všetky nohy budú položené na koberci, čo vytvorí pocit zviazanosti. Môžete umiestniť veľký koberec bez toho, aby ste stratili pocit „spolu“ v obývacej izbe.

Pravidlo č. 4: Žiadne nohy na koberci
Ako umiestniť koberec do obývačky tak, aby miesto vyzeralo úžasneZdroj obrázkov: architekt kimberly peck

Opačným typom dekorácie, pokiaľ ide o koberce do obývačky, je bez nôh na koberci. Musíme poznamenať, že toto usporiadanie je lepšie pre obývacie izby, kde je na mieste menší koberec. Je to tiež možno najlepšie usporiadanie pre tých, ktorí chcú svoj koberec predviesť o niečo viac a predviesť jeho vlastnosti a dizajn.

Welcome to Primabyvanie.sk, where words come alive and stories unfold! We are not just a company; we are a passionate team of wordsmiths dedicated to bringing your ideas to life through the art of blogging.

Newsletter