Vyberte si najkrajší vianočný stromček

Čo sa týka výberu vianočného stromčeka, dávate prednosť skutočnému stromčeku alebo falošnému? Nordmanská jedľa alebo smrek obyčajný? Náš sprievodca vianočnými stromčekmi sa zameriava na odrody stromčekov, ako si vybrať dokonalý vianočný stromček, ako aj rady, ako sa starať o stromček a možnosti šetrné k životnému prostrediu

Vo sviatočnom období nič neprekoná vôňu vianočného stromčeka, ale ktorý stromček si vybrať najlepšie? Náš sprievodca vianočnými stromčekmi sa zaoberá históriou stromčekov v Británii, odrodami stromov a nápadmi na dekorácie.

História Nemecka s vianočným stromčekom siaha až do stredoveku, kedy bola jedľa známa ako „rajský strom“ ovešaná jablkami, ktoré predstavovali Adama a Evu v rajskej záhrade.

V čase jej smrti v roku 1818 boli vianočné stromčeky populárnou britskou sviatočnou tradíciou. Viktoriánske vianočné stromčeky boli zdobené sviečkami, sladkosťami a domácimi

Odrody vianočných stromčekov – ktorý stromček si vybrať?
Výber vášho skutočného vianočného stromčeka je vždy vrcholom sviatočného obdobia, ale okrem veľkosti a tvaru, čo treba zvážiť pri kúpe stromčeka? Anglická komisia pre lesníctvo vrhá svetlo na výber správneho stromu pre váš domov.

Smrek obyčajný

Smrek obyčajný – „otec vianočného stromčeka“
Tento tradičný smrek, známy ako „otec vianočného stromčeka“, je známy:

Nádherný tvar a množstvo konárov – skvelé na zavesenie množstva dekorácií!
Krásna “vianočná” vôňa, ktorá je dokonalá v tomto ročnom období
Byť trochu ostrý a ostrý na dotyk
Komu to vyhovuje?

S dlhotrvajúcou vôňou a tradičným tvarom je smrek obyčajný ako stvorený pre tých, ktorí oceňujú klasický vzhľad a vôňu Vianoc.

Tipy, ako sa starať o svoj strom

Smrek obyčajný je najlepšie kúpiť bližšie k Vianociam, pretože po prenesení do interiéru môže pomerne rýchlo stratiť ihličie. Aby si smrek zachoval svoje ihličie dlhšie, držte ho ďalej od radiátora a zaistite, aby bol každý deň polievaný.

Nordmann jedľa
Vianočný stromček jedľa Nordmann
Vianočný stromček jedľa Nordmann, na obrázku rastúci v Holandsku, je jednou z najobľúbenejších odrôd v Európe (Foto: Getty Images)
Táto jedľa je jednoducho najobľúbenejším vianočným stromčekom v Európe, známym pre:

Mäkké lístie a rovnomerný tvar – takže je radosť zdobiť!
Lesklé, tmavozelené ihlice, ktoré majú spodnú stranu belavú/svetlomodrú
Silné konáre, ktoré sú skvelé na zavesenie tých veľkých sklenených dekorácií
Komu to vyhovuje?

Veľké, mäkké ihličie robí tento strom obľúbeným v rodinách, ktoré majú deti

Tipy, ako sa starať o svoj strom

Jedľa Nordmann môže byť pomerne široký strom, takže ak ju chcete ukázať, potrebujete primerane veľký priestor. Pre strom vysoký 6 stôp ponechajte priestor približne 5 stôp.

Welcome to Primabyvanie.sk, where words come alive and stories unfold! We are not just a company; we are a passionate team of wordsmiths dedicated to bringing your ideas to life through the art of blogging.

Newsletter