Vstavané kuchynské digestory

Kuchyňa je jednou z najnavštevovanejších miestností v dome, preto sú pre zdravie a pohodlie obyvateľov dôležité nielen zdravé produkty, ale aj čistenie vzduchu od karcinogénov, cudzích pachov a tukov.

Digestor je základom pohodlného pobytu, čerstvého vzduchu a udržiavania čistoty v kuchyni. Toto zariadenie zachytáva mastnotu lietajúcu na dlaždice a dosky a odstraňuje nepríjemné pachy a medzi všetkými možnými možnosťami je vstavaný digestor považovaný za najobľúbenejší. Takéto modely sa jednoducho inštalujú do kuchynskej skrinky a nezaťažujú priestor. Zariadenie je skryté, takže sa hodí do každého štýlu miestnosti.

Typy vstavaných digestorov

Vstavané digestory je možné použiť s výstupom pary potrubím do ulice, alebo s recirkulačným systémom s viacúrovňovým filtračným systémom. Takéto zariadenia sú namontované v skriniach od 50 do 120 cm.

Štrukturálne vstavané modely sú 2 typov:

Teleskopické (s výsuvnými prvkami). Digestor je inštalovaný v skrinke, pričom jeho spodný panel zostáva vonku. Zariadenie môže byť prispôsobené všeobecnému štýlu kuchyne alebo akcentované. Kapota je posunutá dopredu a funguje v tejto polohe.

Kompletne prestavaný. Tieto modely nemajú výsuvné prvky. Sú úplne skryté v skrini, čo vám umožňuje maximálne ušetriť priestor malej kuchyne. Zariadenie sa ovláda tlačidlami na paneli alebo diaľkovým ovládačom.

Ako si vybrať vstavaný kuchynský digestor

Moc. Za týmto účelom vypočítajte plochu miestnosti a vynásobte ju 10. Toto je objem vzduchu, ktorý by sa mal aktualizovať každých 5-6 minút.

Energetická účinnosť. Charakteristika, na ktorej by ste nemali šetriť. Zvoľte maximálnu úroveň, pretože sa vám to oplatí tým, že ušetríte peniaze za elektrinu a ochránite digestor pred poškodením pri preťažení siete.

Tichá práca. Pri každodennom varení v kuchyni sa oplatí zabezpečiť pohodlné podmienky, najmä ticho, pretože nepretržitá chôdza je únavná a otravná.

Systém čistenia vzduchu. Tu je výber založený na osobných potrebách a vlastnostiach kuchyne. Ak je digestor umiestnený pred ventilačným otvorom, je vhodné odstrániť špinavý vzduch priamo na ulicu cez potrubie. Rúrka je namontovaná v hornej zóne odsávača pár. V ostatných prípadoch postačí recirkulačný systém. Na to si musíte vybrať iba kvalitné filtre.

Tvrdý filter odstraňuje najväčšie čiastočky sadzí a nečistôt (treba ho pravidelne umývať v mydlovej vode), tukový filter odstraňuje tuk, karcinogény a paru pri smažení a varení a uhlíkový filter zachytáva najmenšie čiastočky pary a odstraňuje nepríjemné pachy . Uhlíkové filtre je potrebné vymieňať za nové každé 4 mesiace.

Vstavané odsávače pár sú dôstojnou náhradou za objemné spotrebiče a zároveň nie sú o nič menej efektívne a funkčné. Ak teda potrebujete ušetriť miesto a zabezpečiť čistenie vzduchu, toto je najlepšia voľba.

Welcome to Primabyvanie.sk, where words come alive and stories unfold! We are not just a company; we are a passionate team of wordsmiths dedicated to bringing your ideas to life through the art of blogging.

Newsletter