Matrace pre pohodlný a zdravý spánok

Hlboký a zdravý spánok závisí nielen od úrovne únavy na konci dňa. Rýchlosť zaspávania a kvalitu odpočinku ovplyvňuje teplota v miestnosti, nedostatok svetla a samozrejme pohodlné a správne miesto na spanie.

Mnoho ľudí to roky berie na ľahkú váhu, spánok považujú za druhoradú činnosť a potom ich trápia časté bolesti hlavy, zlá nálada a rýchla únava. Dnes trh ponúka veľké množstvo produktov určených na vytvorenie pohodlného a zdravého odpočinku a hlavnou položkou je matrac, keďže ten je základom pohodlia v posteli.

Je dokázané, že zdravý a zdravý spánok zlepšuje náladu a celkový stav tela, preto je výber kvalitného matraca veľmi dôležitý.

Ortopedický matrac si poradí s úlohou úplne uvoľniť svaly, udržať správnu polohu chrbtice a zabezpečiť ľahké ranné prebúdzanie. Ako napríklad model Benab Dream Optimal. Ide o matrac vo forme sendviča, s obojstranným reliéfnym povrchom v 7 anatomických zónach. Profilovanie z kvalitnej studenej peny v kombinácii s POE penou dodáva matracu vynikajúcu elasticitu a pevnosť.

Aký by mal byť kvalitný matrac

Snehobiely snímateľný poťah príjemný na dotyk je ako stvorený pre citlivú pokožku. Kvalitu potvrdzuje certifikát OEKO-TEX standard. Poťah dobre prepúšťa vzduch vďaka vláknu PES 200 g/m2 a zároveň zabraňuje množeniu roztočov a baktérií.

  • Penová vrstva POE. Vysokopevnostná pena bez problémov odolá hmotnosti 140 kg. Dodáva matracu dodatočnú tuhosť a podporuje správnu polohu tela.
  • Studená HR pena. Najvyššia kvalita kategórie studenej peny. Materiál je veľmi hustý a pružný, vďaka čomu si matrac udrží stabilný tvar aj po niekoľkých rokoch používania.

Ak matrac obsahuje HR penu, určite zabezpečí dokonalé udržanie chrbtice v správnej anatomickej polohe, dobré odvetrávanie a tepelná izolácia ideálnu mikroklímu v posteli.

Ortopedický matrac má tiež obojstrannú masážnu plochu s nopkami, ktoré zlepšujú krvný obeh a uvoľňujú svaly počas spánku. Presne to, čo potrebujete pre zdravú dovolenku!

Spánok je dôležitá životne dôležitá potreba. Pomáha nielen obnoviť fyzickú silu, ale vykonáva aj množstvo terapeutických funkcií. Spánok pomáha zlepšovať vnútorné orgány, svaly a mozog, posilňuje imunitu. Preto sa teraz starajte o svoje zdravie! Kúpa kvalitného ortopedického matraca vám pomôže zabudnúť na prebdené noci a ráno nepríjemné bolestivé pocity v tele!

Welcome to Primabyvanie.sk, where words come alive and stories unfold! We are not just a company; we are a passionate team of wordsmiths dedicated to bringing your ideas to life through the art of blogging.

Newsletter