Čistenie kúrenia

Podlahové kúrenie a moderné radiátory robia domov útulný a pohodlný. Zároveň vyžadujú údržbu, pretože pri aktívnej prevádzke počas vykurovacieho obdobia sa v podlahových potrubiach a radiátoroch hromadia nečistoty a usadeniny, ktoré znižujú účinnosť systému a zvyšujú náklady na palivo. Preto by ste sa pred začiatkom chladnej sezóny mali uistiť, že systém funguje čo najefektívnejšie. S tým pomôže profesionálne čistenie kúrenia.

Prečo je potrebné pravidelné čistenie?

Tvrdá, neupravená voda cirkuluje v radiátoroch a podlahovom kúrení, takže na stenách potrubí sa hromadí hrdza, soli a vápenec. A dokonca aj v nových potrubiach môžu byť zvyšky spájkovacej pasty z inštalácie, medi alebo kovového plastu. Voda nemôže normálne cirkulovať, takže radiátory a podlaha nekúria dobre.

Okrem toho kal postupne ničí potrubia, čo nakoniec vedie k havarijnej situácii a úplnému zlyhaniu systému. Z tohto dôvodu je potrebné čistiť radiátory každý rok a umývať podlahové rúry aspoň raz za 5 rokov. A teplé obdobie je na to najlepší čas, pretože vykurovací systém nepoužívate a môžete ho vyprázdniť.

Prepláchnutie je potrebné na odstránenie usadenín a uvoľnenie cesty pre tekutinu. A je lepšie to zveriť odborníkom: takže sa nielen ušetríte pred poruchami a záplavami, ale aj ušetríte peniaze, pretože čistenie bude lacnejšie ako oprava a úplná výmena prvkov systému.

Výhody profesionálneho čistenia kúrenia

Profesionálne čistenie radiátorov a vyhrievaných podláh je potrebné objednať okamžite z niekoľkých dôvodov:

  • kvalitné čistenie radiátorov a potrubí z hliníka, ocele, liatiny a pod. materiálov;
  • komplexné čistenie vykurovacieho systému s prihliadnutím na jeho vlastnosti;
  • schopnosť prepláchnuť systém naraz bez demontáže a rozbitia konštrukcie;
  • individuálny výber účinných chemikálií a metód čistenia;
  • používanie moderných hydropneumatických zariadení a výkonných čerpadiel;
  • bezpečnosť čistiacich prostriedkov, ktoré účinne rozpúšťajú usadeniny a odstraňujú nečistoty, ale nezničia potrubia a nepoškodzujú životné prostredie;
  • dodržiavanie bezpečnostných techník, aby sa zabránilo núdzovej situácii v dome.

Vďaka tomu získate zvýšenie účinnosti vykurovacieho systému, zvýšenie životnosti zariadení, zníženie spotreby tepla a minimalizáciu nákladov na elektrickú energiu.

Profesionálne čistenie vykurovanej podlahy, radiátorov a ďalších prvkov vykurovacieho systému zabezpečí jeho efektívnu prevádzku a najdlhšiu životnosť a vy si budete môcť užívať teplo bez zbytočného stresu a preplatkov za elektrinu.

Welcome to Primabyvanie.sk, where words come alive and stories unfold! We are not just a company; we are a passionate team of wordsmiths dedicated to bringing your ideas to life through the art of blogging.

Newsletter