Ako si vybrať ten najlepší koberec pre váš domov

Nájsť tie najlepšie typy kobercov pre váš domov môže byť celkom náročná úloha. Pri výbere tých vašich musíte zvážiť ich konštrukciu, z čoho sú vyrobené a ako vyzerajú – samozrejme – aby ste pochopili, či udržia vaše nohy v pohodlí a zostanú v dobrej kondícii niekoľko solídnych rokov.

Koberec, ktorý sa často považuje za jeden z najlepších typov podláh do spálne, dobre funguje aj v obývacej izbe a iných spoločenských priestoroch, kde by mu drevo alebo laminát celkom nesedeli, a to štýlovo aj cenovo…

Štýlový koberec prináša teplú a príjemnú atmosféru do domova a keď sa oň stará, môže si zachovať svoju kvalitu roky.
Rozhodnutie, kedy koberec vymeniť, bude závisieť od mnohých faktorov vrátane kvality koberca, položenej plochy, počtu obyvateľov a spôsobu starostlivosti oň. S týmito úvahami a najmä vtedy, keď sú problémom alergény, je pravdepodobné, že váš koberec bude potrebné aktualizovať každých 5-10 rokov.“

Pri hľadaní najlepšieho typu koberca pre váš domov, či už ide o obývačku, spálňu alebo rodinnú izbu, musíte zosúladiť kvalitu s pohodlím a vašim rozpočtom. Zvážte miestnosť, v ktorej ju položíte, aká bude návštevnosť, vystavenie škvrnám (ahojte domáce zvieratá, deti a rozliatie vína v sobotu večer) a potom premýšľajte o pocite, ktorý chcete v tejto miestnosti vyvolať.

Koberce sú jednou z najbežnejších možností výberu podláh v domácnostiach. Koberce používané v domácnosti pomáhajú s izoláciou a pridávajú pod seba výplň pre dobrú zvukovú bariéru a menej stresu pod nohami.’

HLAVNÉ TYPY ŠTÝLU A KONŠTRUKCIE KOBERCOV
Tkaný: Tkaný koberec sa vyrába metódou náročnou na prácu, pri ktorej sú farby a dekorácie votkávané a nie tlačené na povrch. Špičkový produkt, ktorý sa zvyčajne vyrába z 80 až 100 percent vlny a prichádza v dvoch formách: Axminster, často so zamatovým vzorom, a Wilton, ktorý môže byť hladký alebo textúrovaný.
Všívaný : Všívaný koberec je najobľúbenejší typ, s pestrejším výberom štýlov. Vyrába sa dierovaním vlasovej priadze do podkladovej látky pomocou ihiel, čím sa vytvárajú strihané a slučkové vlasové vzory.
Zrezaný vlas: Existuje veľa variácií kobercov so strihaným vlasom. Sú strihané, odhaľujúce vlákno, ktoré ich robí mäkšími a obľúbenou voľbou v celej domácnosti, kde je kľúčom pohodlie.
Slučkový vlas: Praktickejší typ koberca, pretože je odolný a často odolnejší voči škvrnám. Vlákna sú skrútené do malých slučiek, čo im dáva nízky profil.
HLAVNÉ TYPY KOBERCOVÝCH MATERIÁLOV
Pri výbere materiálu pre váš koberec je hlavným hľadiskom, či preferujete prírodný alebo syntetický. Oboje má svoje výhody, takže je to hlavne na vašom osobnom výbere – a rozpočte.

Vlna: Vlna sa už dlho používa pri výrobe kobercov a stále je uznávaná ako najlepšie vlákno na koberce. Pôsobí luxusne a má nízky sklon k pôde. Je tiež prirodzene nehorľavý. Vlna je odolná, mäkká a teplá a zachováva si svoj vzhľad. K dispozícii sú koberce zo 100 percentnej vlny a zmesi s umelými vláknami v pomere 80/20 alebo 50/50. Posledné dva môžu byť lepšie pre rušné cesty, ako sú haly a schody.

Nylon: Nevylučujte však syntetické: extrémne odolný, s vysokou odolnosťou voči oderu, nylon sa ľahko čistí. Často sa používa v zmesi 80 percent vlny a 20 percent nylonu.

Polypropylén: Toto je ďalšia dobrá možnosť; vysoko odolné voči škvrnám, umelé vlákno s dobrou odolnosťou proti oderu. Zvyčajne sa používa v zákrutách, slučkových hromadách a typoch Sasko.

Podlahové krytiny vyrobené z rastlinných vlákien sú skvelé na vytvorenie uvoľneného a rustikálneho efektu a môžu byť pripevnené od steny k stene, rovnako ako koberec. Sisal je dostatočne odolný na to, aby sa dal používať v oblastiach s vysokou premávkou okolo domu, vrátane obytných priestorov, chodieb a schodísk.

Welcome to Primabyvanie.sk, where words come alive and stories unfold! We are not just a company; we are a passionate team of wordsmiths dedicated to bringing your ideas to life through the art of blogging.

Newsletter