Ako si vybrať najlepší typ plotu pre váš domov

Ako si vybrať najlepší typ plotu pre váš domov

Je to jedna z najdominantnejších prvkov v záhrade, takže vzhľad vášho plotu bude mať zásadný vplyv na celkový vzhľad vášho vonkajšieho priestoru. Máme rozmaznaný výber možností oplotenia, ale ako sa rozhodnete, ktorý štýl je pre váš domov najlepší?

Hľadajte náznaky

Architektúra vášho domova je najzreteľnejším štýlovým kľúčom, pokiaľ ide o výber oplotenia. Ploty sú prirodzenou voľbou pre roztomilé chatky, zatiaľ čo kované železo sa hodí k pekným vilám. Súčasná obdĺžniková konštrukcia z betónu a skla na druhej strane volá po rovnakých čistých líniách na svojich hraniciach.

Môžete sa rozhodnúť vyzdvihnúť len jeden prvok v dome, napríklad farbu strechy, a použiť ju na natretý drevený plot. Nepreháňajte to však s jedným materiálom, pretože to môže vážne zhoršiť vzhľad vášho domova. Opláštenie z vlnitej ocele na dome aj na plotoch by vám spôsobilo vážny prípad únavy kovu.

Záhradný štýl 

Dôležitým faktorom je aj štýl vašej záhrady. Uvoľnené subtropické alebo pobrežné záhrady dobre sedia so štrukturálnymi prvkami vyrobenými z prírodných materiálov. Myslite na bambusové, mrežové a kefové zásteny alebo morené nahrubo rezané drevo.

Drevené ploty, najmä latové, sú tiež ideálne pre chatové záhrady, ale mali by byť natreté bielou alebo jemnou farbou, aby neprehlušili množstvo jemných pastelových kvetov, ktoré sa často rozlievajú cez hranice takýchto priestorov. Ak je vaša formálna záhrada so živým plotom a úhľadne upravenými záhonmi, potom by ste mohli použiť elegantný, tradičný plot z tepaného železa a betónu alebo maľovaného, ​​upraveného dreva s krytom a hlavičkami stĺpov.

V minimalistických, súčasných záhradách, kde je výsadba zvyčajne riedka a plastickejšia, je plot často samostatným prvkom. Mal by byť moderný, detailne prepracovaný a vyrobený z kvalitných materiálov, ako sú napríklad lakované alebo morené vertikálne drevené zásteny, cortenová oceľ alebo debnený betón.

Inštalácia 

Dobrý staviteľ plotov príde na miesto, aby posúdil faktory, ako je prístup, sklon, stabilita pozemku, existujúca vegetácia a tak ďalej, než vám poskytne cenovú ponuku. Ak je vaša lokalita náročná, napríklad strmý svah alebo skalný substrát, ktorý si vyžaduje značné vŕtanie pre základy, výrazne to zvýši náklady na váš plot.

Welcome to Primabyvanie.sk, where words come alive and stories unfold! We are not just a company; we are a passionate team of wordsmiths dedicated to bringing your ideas to life through the art of blogging.

Newsletter