Výhody a nevýhody posuvných dverí a okien z PVC

PVC je spolu s hliníkom a drevom najpoužívanejšími materiálmi v skriniach domácností a kancelárií, žiadny z nich nie je nadradený ostatným, a preto v závislosti od našich potrieb bude viac odporúčaný jeden alebo druhý.

Dnes sa pokúsime vysvetliť výhody a nevýhody plastových okien, dverí, …

Ak si potrebujete vyžiadať cenovú ponuku na vaše nové okná alebo dvere, môžete si vyžiadať cenu priamo od výrobccov hlíníka. Takto ušetríte na cene, pretože vám vyrobia okná na mieru a s vlastnosti, ktoré potrebujete.Ale aj tak vám prezradíme, že na prvý pohľad nie je ľahké rozlíšiť okno alebo dvere z PVC od hliníkových, no na dotyk majú plastové stabilnejšie teplotu, bez prenos chladu alebo vonkajšieho tepla.

Najlepšou kvalitou výrobkov z PVC, akými sú okná a dvere, je vysoká tepelná izolácia, dlhá životnosť a veľmi vysoká kvalita na pohľad a na dotyk, uvedieme ich najvýraznejšie zvláštnosti.

Zúženie priestoru

Plastové okná a posuvné dvere sú také kompaktné, že zaberajú minimálne o 80 % menej miesta ako tradičné okná a dvere. Posuvné verzie navyše šetria veľa miesta, tieto produkty zaberajú len minimum miesta domov a bytov, v ktorých sú použité.

Efektívna energia

Posuvné dvere a okná z PVC je možné zakúpiť s dvojitým a dokonca aj trojitým zasklením, ktoré nám ušetrí veľa energie, ako spotrebuje klimatizácia alebo kúrenie. Dobré zasklenie zaisťuje, že teplo a studený vzduch neopúšťajú miestnosť, čím sú účty za energiu nižšie ako kedykoľvek predtým.

Farby

PVC umožňuje veľkú voľnosť farieb, textúr a tvarov, dokonca môžeme mať nejaký typ útku alebo kresby imitujúce drevo alebo kované železo.

Odolný

V porovnaní s bežnými oknami a dverami majú posuvné okná z PVC o niečo vyššiu životnosť. Sú odolné voči zmenám teplôt a neprekáža im slnko, vlhkosť ani škodcovia.

Jednoduché použitie a údržba

Tento typ zastrešení je nenáročný na údržbu, je tiež ľahký a bez porúch.

PVC plast je recyklovateľný a keďže nemá žiadne farby ani iné druhy úprav, nevzniká pri jeho recyklácii žiadny druh odpadu, pretože kovové časti dverí alebo okien sú tiež úplne recyklované

Jeho hlavnou nevýhodou je vyššia cena ako v prípade hliníka alebo dreva, no v závislosti od nášho konkrétneho prípadu sa väčšia investícia vráti vďaka lepšej energetickej účinnosti alebo nulovej údržbe.

  • Posuvné dvere
  • Windows
  • Posuvné okná
  • pvc okná
  • PVC dvere
  • VIP reformy
Welcome to Primabyvanie.sk, where words come alive and stories unfold! We are not just a company; we are a passionate team of wordsmiths dedicated to bringing your ideas to life through the art of blogging.

Newsletter