Trendom medzi plotmi je uzlové pletivo

Ak je potrebné zónovať veľké plochy a vyznačiť ich hranice, voľte materiály, ktoré sú najjednoduchšie na inštaláciu, údržbu a zároveň sú dostatočne odolné voči vonkajším vplyvom a sú cenovo dostupné. Modernou možnosťou je uzlové pletivo.

Jeho hlavnými výhodami sú ľahká inštalácia a trvanlivosť. Okrem toho je viazané pletivo oveľa dostupnejšie ako reťazové pletivo, pretože kroky tkania je možné nastaviť nezávisle pomocou vodorovných drôtov. Na upevnenie sa používajú uzly, ktoré odlišujú uzlové oka od zváraných a točených.

Oblasti použitia uzlového pletiva

Hlavnou funkciou uzlového pletiva je vymedziť určité územie. Viazané pozinkované pletivo je ideálne na oplotenie polí, diaľnic, pasienkov, poľnohospodárskych pozemkov, sanitárnych a iných priestorov.

Používa sa aj na zónovanie lokalít (stavebníctvo a šport). Často sa uzlový plot inštaluje po obvode prírodných rezervácií, v lesoch atď. a oblasti na obmedzenie prístupu.

Technické vlastnosti a vlastnosti uzlového pletiva

Takéto pletivo pozostáva z buniek, ktorých veľkosť je možné nezávisle meniť vďaka okrajovým a vnútorným drôtom, ktoré majú priemerný priemer 1,6 x 2 cm, až do 2,2 x 3,1 cm. Výška plota je zvyčajne do 2 m, existujú však aj iné možnosti v závislosti od vašich potrieb. Dĺžka role môže dosiahnuť 50 m alebo viac. Napínacie drôty sa zvyčajne používajú v hornej, strednej a dolnej časti.

Výrobok sa tiež vyznačuje ľahkosťou a odolnosťou. Pozinkovaný povrch chráni plot pred hrdzavením. Tiež inštalácia uzlového pletiva vyžaduje menej stĺpikov (stačí na každých 8-12 m), čo zjednodušuje inštaláciu a znižuje náklady na plot.

Výhody pozinkovaného uzlového pletiva

Použitie pozinkovaného uzlového pletiva má významné výhody:

  • Odolnosť proti opotrebeniu: pozinkovaný povlak odoláva zničeniu plotu vlhkosťou. Okrem toho má materiál dostatočnú pevnosť v ťahu a po mechanickom náraze sa rýchlo vracia do tvaru. Pri optimálnych prevádzkových podmienkach vydrží až 25 rokov.
  • Možnosť nezávislého modelovania: vďaka kĺbovému uzlu môžete prispôsobiť veľkosť buniek mriežky a rôznymi spôsobmi modelovať konštrukciu plotu.
  • Jednoduchosť a dostupnosť inštalácie: inštalácia plotu nevyžaduje zložité vybavenie a odborné zručnosti. Môžete tiež postaviť plot s minimálnym počtom podpier a ušetriť viac.
  • Úprava buniek oplotenia: malé bunky môžu byť vytvorené na obmedzenie prístupu zvierat a veľké bunky odľahčia konštrukciu, čo zabráni jej deformácii.

Voľbou pozinkovaného uzlového pletiva za pár hodín nainštalujete odolný plot, ktorý označí hranice poľnohospodárskej pôdy, staveniska a iných plôch.

Welcome to Primabyvanie.sk, where words come alive and stories unfold! We are not just a company; we are a passionate team of wordsmiths dedicated to bringing your ideas to life through the art of blogging.

Newsletter