Strom života na stene je symbolom rodiny

Obraz stromu v interiéri je mimoriadne dôležitý v modernej výzdobe. Najčastejšie sa umiestňuje na stenu, kde predstavuje prírodu, je jej obrazom a má schopnosť upokojiť a zachovať pokoj.

Podľa Feng Shui strom harmonizuje, stimuluje kreativitu a osobný rozvoj. Prvok dreva znamená starostlivosť, rodinu a múdru flexibilitu pri riešení problémov. Prítomnosť koreňov symbolizuje stabilitu, zdroje a produktivitu, čo je dôležité pre úspešný život. Peňažný strom umiestnený v juhovýchodnom sektore domu prináša materiálnu pohodu. V našom európskom ponímaní je strom života originálny rodokmeň, kde má každý člen rodiny svoje miesto. A aj keď neexistujú žiadne mená alebo fotografie, podvedome každý, kto vidí takýto strom, prikladá presne tento význam.

Strom života na stenu má všetky veľkosti a tvary: malý – pre chodbu alebo časť steny. Veľký – na celú stenu, so vzorovanými listami – do obývačky. Výzdobu v podobe stromčeka je možné vyrobiť ako podľa šablóny, tak aj podľa individuálnej objednávky – existuje veľa možností, ako ozdobiť stromčekom života! Vizuálne rozširuje vnútorný priestor a tiež vám umožňuje zónovať miestnosť.

Takýto dekor býva vyrobený z dreva – stačí si ho vybrať len do interiéru, pretože vzory každého druhu dreva sú iné. Alebo si vyberte strom života pokrytý čiernou, bielou alebo hnedo-žltou farbou. Paleta odtieňov je tu však neobmedzená. Prírodné drevo je ideálne pre akýkoľvek štýl dizajnu – vidiecky, japonský alebo škandinávsky štýl a maľované – pre hi-tech.

Takáto dekorácia sa vyrába z dreva tromi spôsobmi: pílením, frézovaním alebo rezaním laserom. Ak máte radi vôňu dreva a jeho jedinečnú textúru, takýto strom života z prírodného dubu, buka, orecha alebo hrabu bude tou najlepšou voľbou!

Pomerne často sa namiesto dreva používajú vinylové nálepky. Je to pomerne lacný a rýchly spôsob. Takáto nálepka sa hodí do detskej izby, luxusný obrázok sa hodí do obývačky. Niekedy používajú maľbu a štuky, vďaka čomu strom vyzerá veľmi realisticky – najlepšou možnosťou však bude vždy prírodné drevo.

Kam presne umiestniť strom života? Všetko závisí od preferencií a celkového konceptu dizajnu. Ako sekundárny prvok ho možno umiestniť na časť steny alebo na nábytok, napríklad jedny z dvierok skrine). Ak je drevo vrcholom celého interiéru, pokojne ním môžete ozdobiť celú stenu. Popularita stromu života každým rokom naberá na sile!

You may also like...