Strom života na stene je symbolom rodiny

Obraz stromu v interiéri je mimoriadne dôležitý v modernej výzdobe. Najčastejšie sa umiestňuje na stenu, kde predstavuje prírodu, je jej obrazom a má schopnosť upokojiť a zachovať pokoj.

Podľa Feng Shui strom harmonizuje, stimuluje kreativitu a osobný rozvoj. Prvok dreva znamená starostlivosť, rodinu a múdru flexibilitu pri riešení problémov. Prítomnosť koreňov symbolizuje stabilitu, zdroje a produktivitu, čo je dôležité pre úspešný život. Peňažný strom umiestnený v juhovýchodnom sektore domu prináša materiálnu pohodu. V našom európskom ponímaní je strom života originálny rodokmeň, kde má každý člen rodiny svoje miesto. A aj keď neexistujú žiadne mená alebo fotografie, podvedome každý, kto vidí takýto strom, prikladá presne tento význam.

Strom života na stenu má všetky veľkosti a tvary: malý – pre chodbu alebo časť steny. Veľký – na celú stenu, so vzorovanými listami – do obývačky. Výzdobu v podobe stromčeka je možné vyrobiť ako podľa šablóny, tak aj podľa individuálnej objednávky – existuje veľa možností, ako ozdobiť stromčekom života! Vizuálne rozširuje vnútorný priestor a tiež vám umožňuje zónovať miestnosť.

Takýto dekor býva vyrobený z dreva – stačí si ho vybrať len do interiéru, pretože vzory každého druhu dreva sú iné. Alebo si vyberte strom života pokrytý čiernou, bielou alebo hnedo-žltou farbou. Paleta odtieňov je tu však neobmedzená. Prírodné drevo je ideálne pre akýkoľvek štýl dizajnu – vidiecky, japonský alebo škandinávsky štýl a maľované – pre hi-tech.

Takáto dekorácia sa vyrába z dreva tromi spôsobmi: pílením, frézovaním alebo rezaním laserom. Ak máte radi vôňu dreva a jeho jedinečnú textúru, takýto strom života z prírodného dubu, buka, orecha alebo hrabu bude tou najlepšou voľbou!

Pomerne často sa namiesto dreva používajú vinylové nálepky. Je to pomerne lacný a rýchly spôsob. Takáto nálepka sa hodí do detskej izby, luxusný obrázok sa hodí do obývačky. Niekedy používajú maľbu a štuky, vďaka čomu strom vyzerá veľmi realisticky – najlepšou možnosťou však bude vždy prírodné drevo.

Kam presne umiestniť strom života? Všetko závisí od preferencií a celkového konceptu dizajnu. Ako sekundárny prvok ho možno umiestniť na časť steny alebo na nábytok, napríklad jedny z dvierok skrine). Ak je drevo vrcholom celého interiéru, pokojne ním môžete ozdobiť celú stenu. Popularita stromu života každým rokom naberá na sile!

Welcome to Primabyvanie.sk, where words come alive and stories unfold! We are not just a company; we are a passionate team of wordsmiths dedicated to bringing your ideas to life through the art of blogging.

Newsletter