Prečo sa mi neustále upcháva záchod

kúpeľni sa rozvíjajú všetky najlepšie nápady. Upchatá toaleta teda môže zničiť všetky tie zábavné nápady, ktoré vám na sedadle prišli v priebehu niekoľkých sekúnd. Sledovať, ako voda stúpa namiesto toho, aby klesala, je vecou nočných mor. Dostane sa všetok odpad hore? Budete niekedy vytvárať ďalšie nápady, ktoré menia svet, keď nemôžete použiť toaletu?

K upchatým toaletám dochádza, keď častice blokujú odtokové potrubie. V závislosti od poškodenia môže byť zablokovanie čiastočné alebo úplné. Oprava vášho upchatého záchoda závisí aj od čierneho materiálu. Kovy a ťažké predmety sa nerozkladajú ľahko a poškodenie môže mať trvalé následky.

Riešenie akýchkoľvek problémov si vyžaduje zistenie základnej príčiny. Ak ste sa príliš veľakrát zaoberali upchatým záchodom, váš piest už možno zažil lepšie dni.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo sa záchod stále upcháva:

 1. Bývate v starom dome s nízkoprietokovými záchodmi
  Toalety s nízkym prietokom vám pomôžu ušetriť vodu pri splachovaní. V priemere každé spláchnutie spotrebuje asi tri galóny vody, čo vedie k plytvaniu vodou. Toalety s nízkym prietokom však prichádzajú aj so svojimi výzvami. Ak bývate v staršom dome, je pravdepodobné, že máte prvú generáciu s nízkym prietokom.

Problém starších nízkoprietokových toaliet spočíva aj v splachovacom výkone. Zvyčajne majú nižší tlak ako novšie. Ak máte jednu z nich, nemusíte meniť celú toaletu. Namiesto toho obmedzte používanie toaletného papiera a vyhýbajte sa púšťaniu predmetov do misy.

 1. Zablokovaná záchodová pasca
  Zablokovaná záchodová pasca je bežným dôvodom, prečo sa upcháva. Ak máte doma deti, máte veľkú šancu, že nájdete na záchode upchaté hračky. Pravdivý príbeh. Ak váš piest nepomôže s upchatým záchodom, zvážte možnosť uviaznutia pevných predmetov v pasci. Nestrkajte tam však prsty. Vaše ruky sa vám za to nepoďakujú.

Existuje tiež šanca, že produkty ako tampóny, vložky a kondómy upchajú pascu. Iné predmety ako niť, jednorazové utierky a papierové utierky tiež spôsobujú upchávanie.

 1. Tvrdá alebo chlórovaná voda
  Stredoškolská chémia vás naučí, že tvrdá voda je bohatá na minerály. Aj keď to znie dobre pre vaše telo, tvrdá voda môže obmedziť splachovaciu schopnosť vašej toalety. Tvrdá voda obsahuje minerály ako vápnik a horčík, ktoré sa po chvíli usadzujú.

Už ste niekedy videli útvar čistej vody s bielymi čiastočkami usadenými na dne? Sú to minerály usadzujúce sa v tvrdej vode. Pri toaletách sa častice vápnika a horčíka usadzujú vo vnútri potrubia a upchávajú odtok. Tento problém postihuje ľudí, ktorí si zásobujú vodu zo studní, keďže tieto minerály pochádzajú z pôdy.

Ak máte tento problém, investujte do zmäkčovačov vody na odstránenie častíc. Chlórovanie tiež spôsobuje poškodenie plastových častí vášho splachovača, čo oslabuje jeho splachovaciu schopnosť.

 1. Problémy s kanalizačným vedením
  Opraviť jeden upchatý záchod je už problém. Predstavte si, že máte viacero upchatých toaliet v jednej domácnosti. To sa môže stať, keď máte doma poškodenú kanalizáciu. Ťažký odpad a nahromadenie upchatia môže spôsobiť vlnový efekt vo vašej domácnosti.

Problémy pri preplachovaní môžu spôsobiť aj defekty vo vašom kanalizačnom potrubí. Prirodzené príčiny, ako sú korene stromov, môžu prepichnúť kanalizačné vedenie vedúce úlomky a zablokovať potrubia. Ak máte tento problém, poraďte sa s profesionálnym inštalatérom , aby ste zabránili úniku odpadu vo vašej domácnosti.

Poškodené kanalizačné vedenia môžu spôsobiť trvalé problémy vo vašom dome a dokonca spôsobiť zdravotné problémy vašej rodine.

 1. Zlá strava
  Vaše stravovacie možnosti môžu byť dôvodom, prečo sa vaša toaleta stále upcháva. Aj keď sa vyhýbate splachovacím veciam, ako sú s, dentálna niť a kúsky lega vašich detí, jedlo, ktoré vaša rodina konzumuje, tiež určuje, ako hladko odpadá. Zamyslite sa nad tým. Ak hovienka vychádzajú hladko, mali by hladko ísť aj dole.

Ľudia, ktorí konzumujú ťažké mäsové a nezdravé jedlá, vydávajú tuhý odpad, ktorý môže upchať toaletu. Našťastie to môže piest vyriešiť v rýchlom čase. Zahrňte však do svojho jedálnička rastliny a zeleninu, aby ste tomu zabránili príliš často. Pite veľa vody a jedzte potraviny s vysokým obsahom vlákniny, ako je šošovica, ovsené vločky a orechy.

 1. Príliš veľa toaletného papiera
  Existuje niečo ako príliš veľa toaletného papiera? Absolútne. Aj keď si myslíte, že potrebujete prebytočný papier, aby ste si vyčistili pamäť na posledné číslo dva, stále to môže upchať váš záchod. prečo? Niektoré značky toaletného papiera sa vo vode správne nerozpúšťajú.

Pri použití príliš veľkého množstva papiera sa môže nahromadiť a upchať odtok. Ak sa to stane, váš piest alebo chemický odstraňovač upchatia vás môžu zachrániť. Ak sa chcete vysporiadať s nekvalitným toaletným papierom, vyberte si overené značky alebo vyskúšajte radikálnu možnosť inštalácie bidetu.

 1. Zablokovaný vodovodný prieduch
  Vodovodné otvory zlepšujú splachovací tlak transportom čerstvého vzduchu. Problémy môžu nastať, keď predmety blokujú tieto vetracie otvory.
Welcome to Primabyvanie.sk, where words come alive and stories unfold! We are not just a company; we are a passionate team of wordsmiths dedicated to bringing your ideas to life through the art of blogging.

Newsletter