Prečo investovať do prémiového matraca: dlhodobé výhody

Ortopedickým matracom dnes už nikoho neprekvapíte, pretože tento produkt má takmer každá spálňa. Vďaka rozvoju výroby matracov sa ich sortiment výrazne rozšíril – rovnako ako cenové rozpätie. Preto sa na trhu objavili ortopedické modely ekonomického segmentu.

Bude však lacná možnosť skutočne kvalitná?

Dobrý matrac by mal byť podľa ortopédov pohodlný a prospešný. Dôležitá je aj kvalita materiálov, pretože od nej závisí odolnosť výrobku, hygiena a správna podpora tela počas spánku. Matrac prémiovej triedy si s týmito úlohami poradí.

Vlastnosti prémiových matracov

Mylne sa verí, že elitné modely sa líšia od rozpočtových možností iba neprimerane vysokou cenou. Ale je to práve kvalita, podľa ktorej sú prémiové matrace hodnotené.

Takéto matrace sa vyrábajú v prísnom súlade s celosvetovými normami kvality a vyznačujú sa inovatívnymi, hygienickými a ekologickými materiálmi. Celý tím inžinierov a ortopédov pracuje na prémiových matracoch s využitím najnovších technológií a najlepších výplní, ktoré zaistia dokonalý spánok v každom veku.

Mikropružiny, kokosové vlákno, polyuretán, latex, pamäťová pena, ako aj poťahy na matrace s prídavkom nanostriebra vytvárajú 100% antibakteriálny a hypoalergénny produkt, ktorý poskytuje spoľahlivú oporu chrbtice počas spánku. Elitné matrace sú tiež ručne prešívané silnými niťami, ktoré v kombinácii s kvalitnými materiálmi vytvárajú trvanlivý a odolný matrac.

Prečo by ste nemali šetriť peniaze na matraci

Výrobky rozpočtového segmentu majú spravidla kratšiu životnosť a sú vyrobené z nekvalitných materiálov. Zlé plnivá rýchlo strácajú svoj tvar a pružnosť, objavujú sa v nich jamky a iné nepravidelnosti, ktoré sa časom začnú zanášať. A v nekvalitných pružinových matracoch pružiny rýchlo zlyhávajú. To vedie k nepohodliu, nepokojnému spánku a v budúcnosti k chronickým bolestiam chrbta, zlej nálade a únave už od rána.

Samozrejme, lacný matrac sa dá rýchlo vymeniť za nový. Ale prečo platiť viac? Investícia do prémiového matraca je cenovo výhodnejšia voľba, ktorá sa z dlhodobého hľadiska vyplatí.

Prednosťami elitných ortopedických matracov sú premyslený dizajn, ortopedické a terapeutické účinky, podpora chrbtice a ostatných častí tela v 7-14 zónach komfortu, luxusné suroviny výplní a poťahov matracov, hypoalergénnosť, odolnosť a bezchybný vzhľad, čisté pevné švy a dokonale rovný povrch. Slovenský výrobca BENAB má navyše vlastnú výrobu, a tak predávajú prémiové matrace bez prirážky.

Plnohodnotný spánok je dôležitá podmienka zdravia, ktorá sa nedá zachrániť, preto investujte do toho najlepšieho pre vaše pohodlie a doprajte si dokonalý odpočinok!

Welcome to Primabyvanie.sk, where words come alive and stories unfold! We are not just a company; we are a passionate team of wordsmiths dedicated to bringing your ideas to life through the art of blogging.

Newsletter