Niekoľko nápadov pre moderný dizajn obývacej izby

Spisovateľ vám môže povedať, že nie je nič odstrašujúcejšie ako prázdny list papiera. (Vlastne v dnešnej dobe hádam prázdna obrazovka…) A pre mnohých z nás je to taký pocit, keď príde na vytvorenie modernej obývačky, o ktorej ste vždy snívali.

Či už ide o paralýzu analýzou, alebo len pokazenie vášho zmyslu pre dizajn, je ťažké vedieť, kde začať alebo ktoré prvky moderného dizajnu zakomponovať do vášho domova.

Má zmysel mať akcentovú stenu? Môžete pridať eklektické alebo retro kúsky? Mali by ste ísť s modrou pohovkou alebo sivou?

Úplne to chápeme!

Máme pre vás moderný nábytok do obývačky, ktorý potrebujete. Aby sme vám však pomohli nasmerovať sa správnym smerom z hľadiska dizajnu, oslovili sme niektorých z našich obľúbených interiérových dizajnérov, aby sme získali ich tipy na vytvorenie dokonalej modernej obývačky! Tu je osem skvelých nápadov na dizajn interiéru, ktoré vám pomôžu vytvoriť modernú obývačku vašich snov!

Biele steny zjednodušujú modernosť

Začnime stenami, pretože jeden z našich dizajnérov mal skvelý tip, ktorý vás naštartuje tým správnym smerom!

Najdôležitejšie sú pre mňa biele steny. Moderný dizajn je o vytváraní vizuálneho záujmu prostredníctvom farieb a umenia. Neutrálne pozadie dáva zaujímavým kúskom skutočne vyniknúť.”

Na jej úžasnom dizajne Austin, TX vyššie môžete vidieť, ako biele steny vytvárajú pekné, čisté plátno, ku ktorému pridala farebnosť s nástenným umením a vankúšmi. Tlmený biely konferenčný stolík kontrastuje s tmavším nábytkom. Pridajte jednu z našich všívaných moderných sekcionálnych pohoviek alebo dokonca modernú sekcionálnu pohovku z polovice storočia s decentným kobercom a stoličkou z polovice storočia (prvá stolička Milo Baughman od James Inc.), aby ste vytvorili štýlovú, klasickú základňu nábytku.

Vyhnite sa sedacím súpravám

Ginger Curtis z Urbanology Designs vytvoril priestor nižšie a mal tento skvelý tip na výber miesta na sedenie:

“Zaviazanie sa štýlu zaistí súdržný vzhľad, to platí najmä pre moderné obytné priestory. Zaviazať sa k štýlu neznamená vyplniť miestnosť kompletnou obývacou súpravou, ktorá je zastaraná. Hovoríme tomu zhodne zladené a bude nechajte svoj priestor plochý. Namiesto toho si vyberte základné kusy, ako je pohovka, koberec a kreslá, ktoré sú odlišné, ale navzájom sa dopĺňajú. Je v poriadku pridať iné štýly/prvky dizajnu, pokiaľ nekonkurujú vášmu celkovému cieľu.“

„Vyššie uvedený obrázok je z jedného z našich nedávnych projektov a je toho skvelým príkladom. Všimnete si čisté línie, ktorým odporuje niekoľko odvážnych prvkov, ako sú závesné svetlá, ktoré okamžite priťahujú pozornosť. Všetko funguje spolu bez toho, aby ste sa cítili navzájom zladení a zároveň cíti vyrovnaný a úmyselný.”

Rovnako ako vyššie uvedený dizajn Jennifer Fisher, Urbanology začala s modernou sekciou v decentnej krémovo bielej farbe a potom pridala tri moderné kreslá na dokončenie sedenia. Dve bočné stoličky obsahujú drevo a sivé čalúnenie, zatiaľ čo Mies van der Rohe Barcelona Chair prikývne na klasický dizajn z polovice storočia, pričom do priestoru pridáva kožu aj oceľ.

Neváhajte miešať materiály

“Našou najlepšou radou na vytvorenie fantastickej modernej obývačky by bolo zmiešať materiály. Kombinácia rôznych povrchových úprav na vytvorenie vrstveného vzhľadu je to, čo prispieva k celkovému dynamickému dizajnu,” 

Welcome to Primabyvanie.sk, where words come alive and stories unfold! We are not just a company; we are a passionate team of wordsmiths dedicated to bringing your ideas to life through the art of blogging.

Newsletter