HYGIENA V DOMÁCEJ BIELIZNI: TIPY A TRIKY PRE NAJLEPŠÍ ODPOČINOK

Dostatok osobného odpočinku je nevyhnutný na to, aby sme dokázali úspešne prekonať náš každodenný život, a ako to dosiahnuť lepšie ako dobrou hygienou v domácej bielizni. Posteľná bielizeň sa stáva kľúčovým kusom, aby ste mohli relaxovať a načerpať nové sily. Správne čistenie však nie je len na to, s niekoľkými jednoduchými trikmi ušetríme čas aj peniaze, keďže rovnaké produkty vydržíme dlho.

V tomto novom príspevku na blogu vysvetľujeme všetky triky, ako mať domáce oblečenie hygienu, pričom preskúmame všetky typy posteľnej bielizne. Od súprav obliečok, cez prikrývky až po obliečky na paplóny … Začíname!

DÔLEŽITOSŤ HYGIENY V DOMÁCEJ BIELIZNI
Vzhľadom na to, že posteľná bielizeň je počas hodín odpočinku prakticky v priamom kontakte s naším telom, ako už bolo spomenuté, je nevyhnutné dbať na hygienu domácej bielizne.

Zároveň sa o tieto produkty staráme, zvyšujeme odolnosť materiálov, z ktorých sa skladá. čo to všetko znamená? Že sa z našej obľúbenej obliečky budeme môcť dlho tešiť a udržať ju v takej kvalite ako prvý deň.

Obliečky
Obliečky sú oblečenie, ktoré bude najviac v kontakte s naším telom a je veľmi dôležité udržiavať ich čisté a svieže. Prvá vec, ktorú musíme vziať do úvahy, je umývať ich maximálne každých 15 dní, aj keď je vhodnejšie ich umývať raz týždenne, aby sa nedostali do kontaktu s roztočmi alebo baktériami.

Keď ich dáme do práčky, budeme sa musieť pozrieť na štítky prania, kde nám výrobca radí, ako to správne urobiť. Nakoľko sady obliečok zvyčajne nemajú veľmi ťažké škvrny, najnormálnejšie je prať ich horúcou alebo vlažnou vodou, aby ste dokázali zlikvidovať baktérie atď. Ak má naša práčka vhodný program pre každý typ tkaniny, dokonalé čistenie prebehne oveľa precíznejšie.

Nakoniec, ak patríte k ľuďom, ktorí uprednostňujú používanie sušičky, žiadny problém, nespôsobí žiadne poškodenie obliečok, áno, musíte dať len obliečky bez ďalšieho produktu.

OBLIEČKY NA PERINY
Pre hygienu domácej bielizne jedného z najaktuálnejších odevov na trhu je potrebné dodržať niektoré špecifické kroky. Ako ste dobre videli, mnohé z nich majú vzory s veľmi jasnými farbami. Aby ste si zachovali túto farbu ako prvý deň, stačí oprať prikrývku bez toho, aby ste ju zmiešali s iným produktom. Keď už máme poťah oddelený od zvyšku, nepridávame ani náplň, pre zachovanie farieb obrátime hore dnom a dáme do práčky pri teplote, ktorú uvádza výrobca na pracích štítkoch.

Po vypraní ho môžeme bez problémov sušiť v sušičke, no vhodnejšie je sušiť prirodzene a na vzduchu, aby farby a vzor zostali neporušené.

PAPLÓNY A PRIKRÝVKY
V prípade prehozov a paplónov môžeme použiť rovnaké triky. Rovnako ako zvyšok posteľnej bielizne je najlepšie vložiť do práčky iba perinu alebo prehoz a prať v krátkych cykloch pri teplej teplote. Aj keď sa všetky paplóny a prikrývky dajú prať rovnako, je dôležité pozrieť si pracie štítky, aby ste vedeli, akú starostlivosť uvádza výrobca, pretože materiál sa môže líšiť.

Sušenie v sušičke je v dnešnej dobe najrýchlejšie, ale sušenie na vzduchu je pre tieto typy produktov lepšie. Prikrývku alebo paplón na to úplne rozložíme na rovnú plochu, čím sa vyhneme tomu, aby niektoré časti zostali mokré a všetko sa rovnomerne vysušilo.

Welcome to Primabyvanie.sk, where words come alive and stories unfold! We are not just a company; we are a passionate team of wordsmiths dedicated to bringing your ideas to life through the art of blogging.

Newsletter